O NAS

Aneta Mieszczyńska – logopeda, psycholog

Aneta MieszczyńskaZ wykształcenia i zamiłowania jestem logopedą oraz psychologiem. Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie SWPS (specjalność psychologia kliniczna), Logopedię na Uniwersytecie Wrocławskim, Filologię Polską (specjalność teatrologia) na Uniwersytecie Wrocławskim, podyplomowe studia Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiadam kwalifikacje pedagogiczne.

Z logopedią jestem związana od 2006 roku. Prowadziłam zajęcia w licznych ośrodkach szkoleniowych oraz placówkach oświatowych w Polsce i za granicą m.in. Thornton College, Österreich Institut, Klub Dziecka i Rodzica Kid’s Corner, Klub Malucha Tęczowa Przystań, Integracyjny Punkt Przedszkolny Lepszy Start, Przedszkole Mini Mini, Tomcio Paluch, Zespół Szkół nr 15 we Wrocławiu, Ośrodek Psychostymulacji we Wrocławiu. Od 2010 roku prowadzę Gabinet Logopedyczny Kropka. We Wrocławskim Teatrze Lalek odpowiadałam za działalność Dziecięcej Akademii Artystycznej, co pozwoliło mi na połączenie dwóch pasji: teatru i pracy z dziećmi. Specjalizuję się także w szkoleniach z zakresu emisji głosu i wystąpień publicznych. W wolnym czasie zwiedzam świat, czytam literaturę reportażową i odkrywam kino europejskie.

Olga Szozda-Budiel – logopeda, pedagog

Olga SzozdaStudia magisterskie ukończyłam na kierunku Pedagogika Ogólna, specjalność Terapia Pedagogiczna w Dolnośląskiej Szkole Wyższej Edukacji TWP we Wrocławiu. Następnie uzyskałam tytuł Logopedy na studiach podyplomowych w WSB we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobyłam w trakcie wieloletniej pracy z dziećmi i młodzieżą jako wychowawca i pedagog w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej we Wrocławiu oraz w prywatnym gabinecie logopedycznym. Specjalizuję się w terapii wad wymowy, opóźnionym rozwoju mowy, symultaniczno – sekwencyjnej nauce czytania a także w terapii pedagogicznej.

Logopedia jest moją pasją, w związku z czym stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach m.in.: Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania, Programowanie języka dla dzieci z zaburzeniami komunikacji, Terapia Neurobiologiczna, Terapia ręki I i II stopnia. W swojej pracy wykorzystuję różnorodne metody adekwatnie dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci oraz osób dorosłych. Wolny czas poświęcam rodzinie, literaturze i podróżom.

Sample Description

Magdalena Pietrowicz – logopeda, pedagog, oligofrenopedagog, socjoterapeuta

Magdalena PietrowiczStudia logopedyczne ukończyłam na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego w 2012 roku. W tym samym roku ukończyłam również studia na kierunku edukacja osób niepełnosprawnych. Uzupełnieniem moich kwalifikacji terapeutycznych było ukończenie studiów podyplomowych z socjoterapii w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka.

Początkowo doświadczenie jako logopeda zdobywałam w szczecińskich przedszkolach i stowarzyszeniu zajmującym się rehabilitacją dzieci i młodzieży z głębokimi niepełnosprawnościami. Od kilku lat pracuję jako logopeda oraz nauczyciel oddziału przedszkolnego w jednej z wrocławskich szkół publicznych. Logopedia jest moją pasją. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach. W 2017 roku rozpoczęłam studia podyplomowe na kierunku neurologopedia kliniczna na Uniwersytecie Wrocławskim. W swojej pracy zwracam uwagę na skuteczność i kreatywność terapii. Uważam, że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest indywidualnie dobrana terapia. W wolnym czasie poświęcam się literaturze i podróżom.

Natalia Dębowska

Natalia Dębowska
Studia magisterskie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z logopedią ukończyłam na Wydziale Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Katowicach. Następnie ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie- kierunek logopedia. Doświadczenie zdobywałam w krakowskich przedszkolach oraz na dwuletnich praktykach zawodowych w Centrum Metody Krakowskiej. Po przeprowadzce do Wrocławia pracowałam jako nauczyciel logopeda w przedszkolu Mokronosek. Obecnie jestem nauczycielem i logopedą w szkole podstawowej Dialogu Kultur. Cały czas poszerzam swoją wiedzę oraz kwalifikacje.

Moją pasją jest teatr, z którym jestem związana od 7 roku życia. Uważam, że każdy człowiek jest wyjątkowy i to do niego trzeba dobrać odpowiednią metodę terapeutyczną. W pracy wykazuję dużo ciepła i empatii.

Anna Trojańska – logopeda, pedagog

Anna TrojańskaJestem logopedą, pedagogiem i Certyfikowanym Terapeutą Dysleksji.
Ukończyłam Logopedię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Opolskim. Doświadczenie zdobywałam w placówkach oświatowych i terapeutycznych m.in. Szkole Podstawowej nr 118 we Wrocławiu, Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym Akademia Skrzata, Pracowni Opiekuńczo-Rozwojowo-Terapeutycznej dla dzieci i młodzieży we Wrocławiu, Specjalistycznym Ośrodku Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z wadą słuchu we Wrocławiu, Wrocławskim Ośrodku Psychostymulacji oraz prywatnym gabinecie logopedycznym.

Specjalizuję się w terapii wad wymowy, opóźnionego rozwoju mowy oraz dysleksji. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach m.in. Metoda Dobrego Startu I, Certyfikat Terapeuty Dysleksji, Jąkanie - jak można pomagać, Praca z dzieckiem nadpobudliwym psychoruchowo z deficytem uwagi, Ocena i profilaktyka zaburzeń oraz wspieranie rozwoju dzieci w wieku 1-6 lat, Techniki relaksacyjne, Drama i Logorytmika w teorii i praktyce. Wczesna interwencja logopedyczna dzieci do 3 roku życia praktyka bez teorii.

Na swoich zajęciach zapewniam indywidualny plan terapii wsparty kreatywnymi zabawami i ćwiczeniami ogólnorozwojowymi.

Wolny czas poświęcam literaturze, kinematografii, przedstawieniom teatralnym oraz podróżom.