Aneta Mieszczyńska - logopeda, psycholog

Aneta MieszczyńskaZ wykształcenia i zamiłowania jestem logopedą oraz psychologiem. Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie SWPS (specjalność psychologia kliniczna), Logopedię na Uniwersytecie Wrocławskim, Filologię Polską (specjalność teatrologia) na Uniwersytecie Wrocławskim, podyplomowe studia Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiadam kwalifikacje pedagogiczne.

więcej...

 Z logopedią jestem związana od 2006 roku. Prowadziłam zajęcia w licznych ośrodkach szkoleniowych oraz placówkach oświatowych w Polsce i za granicą m.in. Thornton College, Österreich Institut, Klub Dziecka i Rodzica Kid’s Corner, Klub Malucha Tęczowa Przystań, Integracyjny Punkt Przedszkolny Lepszy Start, Przedszkole Mini Mini, Tomcio Paluch, Zespół Szkół nr 15 we Wrocławiu, Ośrodek Psychostymulacji we Wrocławiu. Od 2010 roku prowadzę Gabinet Logopedyczny Kropka. We Wrocławskim Teatrze Lalek odpowiadałam za działalność Dziecięcej Akademii Artystycznej, co pozwoliło mi na połączenie dwóch pasji: teatru i pracy z dziećmi. Specjalizuję się także w szkoleniach z zakresu emisji głosu i wystąpień publicznych. W wolnym czasie zwiedzam świat, czytam literaturę reportażową i odkrywam kino europejskie.

Natalia Mrugała – logopeda, higienistka stomatologiczna

Natalia Mrugała Ukończyłam filologię polską oraz logopedię ogólną i kliniczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie studiuję również psychologię kliniczną w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Odbywałam praktyki logopedyczne we wrocławskim szpitalu Vratislavia Medica na oddziale neurologicznym, gdzie miałam okazję być uczestnikiem terapii osób z afazją.

wiecej...

 Zawodowo jestem związana ze stomatologią – pracuję jako higienistka stomatologiczna w jednym z wrocławskich gabinetów. Asystuję chirurgom, protetykom oraz ortodontom i stale podnoszę swoje kwalifikacje. Jestem również obecna przy zabiegach podcinania wędzidełek u najmłodszych pacjentów. Stale współpracuję z lekarzami i poszerzam swoje zainteresowania związane z ortodoncją (wady zgryzu, bruksizm) oraz terapią stawu skroniowo-żuchwowego. Wykonuję potrzebną diagnostykę (wyciski, skany uzębienia 3D, tomografie) oraz współpracuję z ortodontami podczas projektowania nakładek ortodontycznych i szyn relaksacyjnych.

Uważam, że kluczem do osiągnięcia sukcesu terapeutycznego jest holistyczne podejście do pacjenta. Wolny czas poświęcam treningom na siłowni, muzyce i książkom.

Dorota Jarosz – neurologopeda, terapeuta wczesnej interwencji logopedycznej, polonista

Dorota Jarosz Ukończyłam Filologię Polską na Uniwersytecie Wrocławskim (specjalność logopedia, specjalizacja nauczycielska), Edukację Wczesnoszkolną w Kolegium Nauczycielskim im. Grzegorza Piramowicza oraz podyplomowe studia: Logopedia Kliniczna, a następnie Neurologopedia z Wczesną Interwencją Logopedyczną na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

wiecej...

Posiadam kwalifikacje pedagogiczne i doświadczenie zawodowe zdobyte w trakcie pracy oraz praktyk w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, szkolno-oświatowych i przychodniach specjalistyczno-rehabilitacyjnych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w webinarach, warsztatach i szkoleniach (Elementy terapii ustno-twarzowej, Terapia funkcji prymarnych, Wykorzystanie elementów metody verbotonalnej w terapii dzieci z zaburzeniami w komunikacji językowej).

Terapię logopedyczną traktuję jako część całościowego programu terapeutycznego, stąd w swojej pracy nie ograniczam się jedynie do działań dotyczących obszaru ustno-twarzowego, lecz traktuję pacjenta i jego organizm holistycznie. Cechują mnie zaangażowanie, cierpliwość i pogodne usposobienie. W wolnym czasie podróżuję, czytam i odkrywam świat na nowo wraz z moją córeczką.

Ewelina Białobrzeg-Klucha - logopeda ogólny i kliniczny.

Ewelina Białobrzeg Ukończyłam logopedię ogólną i kliniczną oraz filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktualnie poszerzam kwalifikacje zawodowe na studiach podyplomowych z przygotowania pedagogicznego. Rozwijam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Moje zainteresowania zawodowe skupiają się na terapii zaburzeń artykulacyjnych i szeroko rozumianych zaburzeń komunikacyjnych. Specjalizuję się także w opóźnionym rozwoju mowy, profilaktyce logopedycznej, terapii dzieci w spektrum autyzmu

wiecej...

W swojej pracy kieruję się holistycznym podejściem do człowieka, które pozwala na dokładne poznanie trudności i potrzeb. W terapii najmłodszych staram się podążać za dzieckiem i nie ograniczam się do jednej formy zajęć. W pracy wykazuję się kreatywnością i energią. Cenię sobie indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz nawiązanie pozytywnej relacji. Prywatnie jestem miłośniczką wycieczek górskich, cukiernictwa i zwierząt.

Beata Kuczyńska – logopeda, terapeuta pedagogiczny, trener terapii EEG Biofeedback

Beata Kuczyńska Jestem absolwentką Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim oraz studiów podyplomowych Logopedia i Terapia Pedagogiczna. Wieloletnie doświadczenie logopedy zdobywałam podczas praktyki zawodowej w licznych placówkach przedszkolnych i szkolnych. Swoją wiedzę i kwalifikacje ustawicznie poszerzam biorąc udział w różnych wartościowych formach doskonalenia zawodowego. Ukończyłam kurs EEG Biofeedback I i II stopnia. W placówce, w której pracuję na co dzień, prowadzę zajęcia terapeutyczne tą metodą z uczniami mającymi trudności z koncentracją uwagi. Dzieci z nieharmonijnym rozwojem funkcji percepcyjno-motorycznych wspieram poprzez ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne.

wiecej...

To mały pacjent wyznacza cele, do których dążymy, a ja dobieram odpowiednie metody, które pomogą nam je osiągnąć. W pracy z dzieckiem najważniejsza jest dla mnie relacja, bo to na niej opiera się cały proces terapeutyczny. Dziecko, które lubi swojego nauczyciela jest w stanie przezwyciężyć własne bariery i osiągnąć sukces. W wolnym czasie czytam literaturę psychologiczną i szukam wytchnienia od codziennego zgiełku na łonie przyrody.

Patrycja Maik – logopeda, pedagog

Patrycja Maik Z wykształcenia jestem pedagogiem oraz logopedą. Ukończyłam Logopedię oraz Pedagogikę Wczesnoszkolną i Przedszkolną w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Ponadto jestem absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie, gdzie zdobyłam kwalifikacje z Wczesnego Nauczania Języka Obcego. Uważam, że ustawiczny rozwój jest ważny, toteż obecnie pogłębiam swoją wiedzę z zakresu Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego na Uniwersytecie Dolnośląskim we Wrocławiu. Biorę również udział w kursach i szkoleniach logopedycznych, a także rozpoczęłam kurs z Prowadzenia treningu umiejętności społecznych. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Dotychczas współpracowałam z Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczych i Domem Pomocy Społecznej. Aktualnie pracuję jako wychowawca grupy przedszkolnej w jednej z wrocławskich placówek.

wiecej...

Prywatnie jestem osobą pogodną, ambitną, lubiącą aktywność fizyczną i od zawsze z nią związaną. Człowieka postrzegam holistycznie. W pracy z dziećmi zwracam również uwagę na rozwój motoryki dużej i ogólną sprawność fizyczną. Oprócz tego interesują mnie szeroko rozumiane tematy psychologiczne i psychoterapeutyczne. W wolnym czasie lubię uprawiać sport, jeździć na motocyklu i czytać książki.

Image