Aneta Mieszczyńska - logopeda, psycholog

Aneta MieszczyńskaZ wykształcenia i zamiłowania jestem logopedą oraz psychologiem. Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie SWPS (specjalność psychologia kliniczna), Logopedię na Uniwersytecie Wrocławskim, Filologię Polską (specjalność teatrologia) na Uniwersytecie Wrocławskim, podyplomowe studia Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiadam kwalifikacje pedagogiczne.

więcej...

 Z logopedią jestem związana od 2006 roku. Prowadziłam zajęcia w licznych ośrodkach szkoleniowych oraz placówkach oświatowych w Polsce i za granicą m.in. Thornton College, Österreich Institut, Klub Dziecka i Rodzica Kid’s Corner, Klub Malucha Tęczowa Przystań, Integracyjny Punkt Przedszkolny Lepszy Start, Przedszkole Mini Mini, Tomcio Paluch, Zespół Szkół nr 15 we Wrocławiu, Ośrodek Psychostymulacji we Wrocławiu. Od 2010 roku prowadzę Gabinet Logopedyczny Kropka. We Wrocławskim Teatrze Lalek odpowiadałam za działalność Dziecięcej Akademii Artystycznej, co pozwoliło mi na połączenie dwóch pasji: teatru i pracy z dziećmi. Specjalizuję się także w szkoleniach z zakresu emisji głosu i wystąpień publicznych. W wolnym czasie zwiedzam świat, czytam literaturę reportażową i odkrywam kino europejskie.

Natalia Mrugała – logopeda, higienistka stomatologiczna

Natalia Mrugała Ukończyłam filologię polską oraz logopedię ogólną i kliniczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie studiuję również psychologię kliniczną w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Odbywałam praktyki logopedyczne we wrocławskim szpitalu Vratislavia Medica na oddziale neurologicznym, gdzie miałam okazję być uczestnikiem terapii osób z afazją.

wiecej...

 Zawodowo jestem związana ze stomatologią – pracuję jako higienistka stomatologiczna w jednym z wrocławskich gabinetów. Asystuję chirurgom, protetykom oraz ortodontom i stale podnoszę swoje kwalifikacje. Jestem również obecna przy zabiegach podcinania wędzidełek u najmłodszych pacjentów. Stale współpracuję z lekarzami i poszerzam swoje zainteresowania związane z ortodoncją (wady zgryzu, bruksizm) oraz terapią stawu skroniowo-żuchwowego. Wykonuję potrzebną diagnostykę (wyciski, skany uzębienia 3D, tomografie) oraz współpracuję z ortodontami podczas projektowania nakładek ortodontycznych i szyn relaksacyjnych.

Uważam, że kluczem do osiągnięcia sukcesu terapeutycznego jest holistyczne podejście do pacjenta. Wolny czas poświęcam treningom na siłowni, muzyce i książkom.

Joanna Małaszkiewicz - logopeda

asia2Jestem z wykształcenia logopedą, aktorką i lalkarką. Ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu oraz logopedię ogólną i kliniczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Logopedia i teatr to moje pasje, które wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Prowadziłam zajęcia teatralne, połączone z pracą nad rozwojem mowy i poprawą wymowy w kilku wrocławskich przedszkolach.

więcej...

Odbywałam praktyki we Wrocławskim Centrum Psychostymulacji. Specjalizuję się w logopedii artystycznej, medialnej oraz pracy nad emisją głosu. Współtworzę teatr laboratoryjny Studio Kokyu działający przy Instytucie imienia Jerzego Grotowskiego, gdzie regularnie zwiększam swoje kompetencje m.in. z zakresu emisji głosu. Przygotowuję kandydatów do szkół aktorskich pod kątem wymowy oraz zadań aktorskich. Prowadzę szkolenia z zakresu wystąpień publicznych. Interesują mnie różne techniki relaksacji, między innymi joga, którą z powodzeniem wykorzystuję w terapii. W wolnym czasie lubię gotować dla moich bliskich i uczyć się języków obcych.

Magdalena Rumińska – logopeda, neurologopeda, pedagog, oligofrenopedagog, socjoterapeuta

 

34 Magda Pietrowicz 4718Studia logopedyczne ukończyłam na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego w 2012 roku. W tym samym roku ukończyłam również studia na kierunku edukacja osób niepełnosprawnych. Uzupełnieniem moich kwalifikacji terapeutycznych było ukończenie studiów podyplomowych z socjoterapii w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka.


więcej...

 Początkowo doświadczenie jako logopeda zdobywałam w szczecińskich przedszkolach i stowarzyszeniu zajmującym się rehabilitacją dzieci i młodzieży z głębokimi niepełnosprawnościami. Od kilku lat pracuję jako logopeda oraz nauczyciel oddziału przedszkolnego w jednej z wrocławskich szkół publicznych. Logopedia jest moją pasją. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach. W 2017 roku rozpoczęłam studia podyplomowe na kierunku neurologopedia kliniczna na Uniwersytecie Wrocławskim. W swojej pracy zwracam uwagę na skuteczność i kreatywność terapii. Uważam, że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest indywidualnie dobrana terapia. W wolnym czasie poświęcam się literaturze i podróżom.

Aleksandra Szczygielska - logopeda, pedagog, oligofrenopedagog

Aleksandra Szczygielska Z wykształcenia jestem pedagogiem (specjalizacja poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna), pedagogiem specjalnym i logopedą klinicznym. Studia logopedyczne ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Terapia mowy oraz terapia głosu są moją pasją, którą stale zgłębiam i rozwijam uczestnicząc w kursach, szkoleniach i warsztatach. Moim głównym zainteresowaniem są zaburzenia głosu (dysfonie), zaburzenia rozwojowe oraz zaburzenia płynności mowy. Do terapii chętnie włączam elementy jogi głosu, techniki relaksacyjne oraz techniki manualne. Od kilku lat pracuję w szkołach jako pedagog specjalny, gdzie prowadzę terapię dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, genetycznymi i trudnościami edukacyjnymi. Swoją przygodę z logopedią rozpoczęłam we wrocławskiej Fundacji Promyk Słońca.

wiecej...

Do terapii logopedycznej podchodzę holistycznie - głos traktuję jako lustro, które odzwierciedla stan naszej psychiki i ciała.

Wolny czas poświęcam na podróże, samorozwój i literaturę.

Dorota Jarosz – neurologopeda, terapeuta wczesnej interwencji logopedycznej, polonista

Dorota Jarosz Ukończyłam Filologię Polską na Uniwersytecie Wrocławskim (specjalność logopedia, specjalizacja nauczycielska), Edukację Wczesnoszkolną w Kolegium Nauczycielskim im. Grzegorza Piramowicza oraz podyplomowe studia: Logopedia Kliniczna, a następnie Neurologopedia z Wczesną Interwencją Logopedyczną na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

wiecej...

Posiadam kwalifikacje pedagogiczne i doświadczenie zawodowe zdobyte w trakcie pracy oraz praktyk w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, szkolno-oświatowych i przychodniach specjalistyczno-rehabilitacyjnych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w webinarach, warsztatach i szkoleniach (Elementy terapii ustno-twarzowej, Terapia funkcji prymarnych, Wykorzystanie elementów metody verbotonalnej w terapii dzieci z zaburzeniami w komunikacji językowej).

Terapię logopedyczną traktuję jako część całościowego programu terapeutycznego, stąd w swojej pracy nie ograniczam się jedynie do działań dotyczących obszaru ustno-twarzowego, lecz traktuję pacjenta i jego organizm holistycznie. Cechują mnie zaangażowanie, cierpliwość i pogodne usposobienie. W wolnym czasie podróżuję, czytam i odkrywam świat na nowo wraz z moją córeczką.

Ewelina Białobrzeg- logopeda ogólny i kliniczny.

Ewelina Białobrzeg Ukończyłam logopedię ogólną i kliniczną oraz filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktualnie poszerzam kwalifikacje zawodowe na studiach podyplomowych z przygotowania pedagogicznego. Rozwijam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Moje zainteresowania zawodowe skupiają się na terapii zaburzeń artykulacyjnych i szeroko rozumianych zaburzeń komunikacyjnych. Specjalizuję się także w opóźnionym rozwoju mowy, profilaktyce logopedycznej, terapii dzieci w spektrum autyzmu

wiecej...

W swojej pracy kieruję się holistycznym podejściem do człowieka, które pozwala na dokładne poznanie trudności i potrzeb. W terapii najmłodszych staram się podążać za dzieckiem i nie ograniczam się do jednej formy zajęć. W pracy wykazuję się kreatywnością i energią. Cenię sobie indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz nawiązanie pozytywnej relacji. Prywatnie jestem miłośniczką wycieczek górskich, cukiernictwa i zwierząt.

Image