Aneta Mieszczyńska - logopeda, psycholog

34 Aneta 4557Z wykształcenia i zamiłowania jestem logopedą oraz psychologiem. Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie SWPS (specjalność psychologia kliniczna), Logopedię na Uniwersytecie Wrocławskim, Filologię Polską (specjalność teatrologia) na Uniwersytecie Wrocławskim, podyplomowe studia Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiadam kwalifikacje pedagogiczne.

więcej...

 Z logopedią jestem związana od 2006 roku. Prowadziłam zajęcia w licznych ośrodkach szkoleniowych oraz placówkach oświatowych w Polsce i za granicą m.in. Thornton College, Österreich Institut, Klub Dziecka i Rodzica Kid’s Corner, Klub Malucha Tęczowa Przystań, Integracyjny Punkt Przedszkolny Lepszy Start, Przedszkole Mini Mini, Tomcio Paluch, Zespół Szkół nr 15 we Wrocławiu, Ośrodek Psychostymulacji we Wrocławiu. Od 2010 roku prowadzę Gabinet Logopedyczny Kropka. We Wrocławskim Teatrze Lalek odpowiadałam za działalność Dziecięcej Akademii Artystycznej, co pozwoliło mi na połączenie dwóch pasji: teatru i pracy z dziećmi. Specjalizuję się także w szkoleniach z zakresu emisji głosu i wystąpień publicznych. W wolnym czasie zwiedzam świat, czytam literaturę reportażową i odkrywam kino europejskie.

Joanna Małaszkiewicz - logopeda

asia2Jestem z wykształcenia logopedą, aktorką i lalkarką. Ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu oraz logopedię ogólną i kliniczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Logopedia i teatr to moje pasje, które wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Prowadziłam zajęcia teatralne, połączone z pracą nad rozwojem mowy i poprawą wymowy w kilku wrocławskich przedszkolach.

więcej...

Odbywałam praktyki we Wrocławskim Centrum Psychostymulacji. Specjalizuję się w logopedii artystycznej, medialnej oraz pracy nad emisją głosu. Współtworzę teatr laboratoryjny Studio Kokyu działający przy Instytucie imienia Jerzego Grotowskiego, gdzie regularnie zwiększam swoje kompetencje m.in. z zakresu emisji głosu. Przygotowuję kandydatów do szkół aktorskich pod kątem wymowy oraz zadań aktorskich. Prowadzę szkolenia z zakresu wystąpień publicznych. Interesują mnie różne techniki relaksacji, między innymi joga, którą z powodzeniem wykorzystuję w terapii. W wolnym czasie lubię gotować dla moich bliskich i uczyć się języków obcych.

Magdalena Rumińska – logopeda, neurologopeda, pedagog, oligofrenopedagog, socjoterapeuta

 

34 Magda Pietrowicz 4718Studia logopedyczne ukończyłam na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego w 2012 roku. W tym samym roku ukończyłam również studia na kierunku edukacja osób niepełnosprawnych. Uzupełnieniem moich kwalifikacji terapeutycznych było ukończenie studiów podyplomowych z socjoterapii w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka.

 

więcej...

 Początkowo doświadczenie jako logopeda zdobywałam w szczecińskich przedszkolach i stowarzyszeniu zajmującym się rehabilitacją dzieci i młodzieży z głębokimi niepełnosprawnościami. Od kilku lat pracuję jako logopeda oraz nauczyciel oddziału przedszkolnego w jednej z wrocławskich szkół publicznych. Logopedia jest moją pasją. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach. W 2017 roku rozpoczęłam studia podyplomowe na kierunku neurologopedia kliniczna na Uniwersytecie Wrocławskim. W swojej pracy zwracam uwagę na skuteczność i kreatywność terapii. Uważam, że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest indywidualnie dobrana terapia. W wolnym czasie poświęcam się literaturze i podróżom.

Natalia Dębowska – logopeda, pedagog

natalianewStudia magisterskie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z logopedią ukończyłam na Wydziale Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Katowicach. Następnie ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie- kierunek logopedia. Doświadczenie zdobywałam w krakowskich przedszkolach oraz na dwuletnich praktykach zawodowych w Centrum Metody Krakowskiej. Jestem certyfikowanym terapeutą metody Progestów. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia z zakresu wczesnej interwencji logopedycznej, opóźnionego rozwoju mowy oraz zaburzeń wad artykulacyjnych. Uczestniczyłam również w warsztatach teoretyczno-praktycznych z zakresu tematu ortodoncji dla logopedów. Specjalizuję się w terapii opóźnionego rozwoju mowy (również dzieci dwujęzycznych), dyslalii, dysleksji, usprawnianiu motoryki narządu mowy.  Obecnie poszerzam zakres swojej wiedzy studiując neurologopedię kliniczną na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym.

wiecej...

Moją pasją jest teatr, z którym jestem związana od 7 roku życia. Uważam, że każdy człowiek jest wyjątkowy i to do niego trzeba dobrać odpowiednią metodę terapeutyczną. W pracy wykazuję dużo ciepła i empatii.

Aleksandra Szczygielska - logopeda, pedagog, oligofrenopedagog

Aleksandra Szczygielska Z wykształcenia jestem pedagogiem (specjalizacja poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna), pedagogiem specjalnym i logopedą klinicznym. Studia logopedyczne ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Terapia mowy oraz terapia głosu są moją pasją, którą stale zgłębiam i rozwijam uczestnicząc w kursach, szkoleniach i warsztatach. Moim głównym zainteresowaniem są zaburzenia głosu (dysfonie), zaburzenia rozwojowe oraz zaburzenia płynności mowy. Do terapii chętnie włączam elementy jogi głosu, techniki relaksacyjne oraz techniki manualne. Od kilku lat pracuję w szkołach jako pedagog specjalny, gdzie prowadzę terapię dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, genetycznymi i trudnościami edukacyjnymi. Swoją przygodę z logopedią rozpoczęłam we wrocławskiej Fundacji Promyk Słońca.

wiecej...

Do terapii logopedycznej podchodzę holistycznie - głos traktuję jako lustro, które odzwierciedla stan naszej psychiki i ciała.

Wolny czas poświęcam na podróże, samorozwój i literaturę.

Image
© 2018 Gabinet Kropka. All Rights Reserved. Designed By RoMa